Home

IX edycja AUTO NOSTALGII

IX edycja Auto Nostalgii odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w nowej lokalizacji - Global Expo w Warszawie (Modlińska 6D). Na terenie dawnej fabryki FSO na pasjonatów motoryzacji

czytaj więcej...

67 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO

Zapraszamy wszystkich entuzjastów oraz sympatyków FSO na coroczną imprezę z okazji rozpoczęcia produkcji aut na warszawskim Żeraniu.

czytaj więcej...

Autonostalgia 2012

1-3 Czerwca w centrum Targowo-Kongresowym MT Polska odbyła się druga edycji targów zabytkowej motoryzacji Autonostalgia 2012. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej...

Fotorelacja: XXI Ogólnopolski Zlot FSOAK Toruń 2011

Za nami kolejny udany zlot! Tym razem miejscem na nasze spotkanie był Camping Tramp w Toruniu. Organizatorem zlotu był Czeczun i trzeba mu pogratulować bardzo dobrej organizacji. Pogoda w większości

czytaj więcej...

Fotorelacja: XXI Ogólnopolski Zlot FSOAK Toruń 2011

Za nami kolejny udany zlot! Tym razem miejscem na nasze spotkanie był Camping Tramp w Toruniu. Organizatorem zlotu był Czeczun i trzeba mu pogratulować bardzo dobrej organizacji. Pogoda w większości

czytaj więcej...
http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/366084AN2019.jpg http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/406522zt_wydarzenia.jpg http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/7313571.jpg http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/657332P6016394.JPG http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/631852P8144833.JPG http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/610169P8144837.JPG
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 rocznica powstania FSOAUTOKLUBU!
Wpisany przez Camaro   
środa, 11 kwietnia 2012
FSOAUTOKLUB powstał 12.04.2002. Od tego czasu zorganizowaliśmy niezliczoną
ilość zlotów oraz imprez o tematyce związanej z Fabryką Samochodów Osobowych
takich jak np. Festiwale Zabytków Motoryzacji, spotkania na torze jazd próbnych, rocznice itp.

Po kilku latach działalności postanowiliśmy wzmocnić efektywność naszych działań
na rzecz promocji polskiej myśli technicznej ze szczególnym uwzględnieniem roli
fabryki z warszawskiego Żerania i tym samym w roku 2006 przyjęliśmy
formę stowarzyszenia. Okazało się to być słuszną decyzją, gdyż w następnych latach łatwiej nam było podejmować nowe wyzwania oraz inicjatywy i w konsekwencji poprawić skuteczność naszych działań.

Skoro już o tym mowa, należy wspomnieć, iż dzięki wzajemnej współpracy oraz zaufaniu, jako jedyny klub miłośników marki mieliśmy swoją siedzibę na terenie FSO, a bieżące kontakty z przedstawicielami fabryki należy uznać za bardzo dobre i przynoszące wzajemne korzyści. Na zaproszenie klubu miłośników Fiata 125p z Węgier braliśmy również udział w największej na Węgrzech imprezie dotyczącej zabytkowej motoryzacji, podczas której jednym z trzech tematów przewodnich było 60-lecie Fabryki Samochodów Osobowych. Przy okazji współpracy międzynarodowej nie można zapomnieć o kontaktach z entuzjastami aut z Żerania z całego świata oraz osobami zajmującymi się tematyką polskiej motoryzacji. Kwintesencją naszej współpracy z kolegami z Węgier będzie międzynarodowy zlot miłośników FSO, który odbędzie się w sierpniu nad Balatonem.

Warto również wspomnieć o uczestnictwie w I Ogólnopolskich Targach Pojazdów Zabytkowych ?Motonostalgia? na które dostaliśmy zaproszenie jako jedyny klub miłośników FSO, i które ku naszej ogromnej satysfakcji okazały się dużym sukcesem (w tym roku odbywa się II edycja targów na której oczywiście również będziemy).

Klub na stale współpracuje m.in. z Klubem Pracowników i Przyjaciół FSO, z warszawskim Muzeum Motoryzacji, Automobilklubem Polski, czasopismem Classic Auto oraz naturalnie z FSO S.A.

Podsumowując, 10 lat istnienia FSOAUTOKLUBU było czasem intensywnej pracy, która zaowocowała wieloma inicjatywami promującymi polską motoryzacyjną myśl techniczną. Jak każda organizacja przechodziliśmy również cięższe chwile, ale dzięki wzajemnemu zrozumieniu i wspólnemu celowi jakim jest dla nas oddanie Fabryce Samochodów Osobowych właściwego miejsca w historii Polski, udało nam się nabrać nowego ?wiatru w żagle?, który mamy nadzieję wystarczy na kolejną dekadę działalności.