Home

IX edycja AUTO NOSTALGII

IX edycja Auto Nostalgii odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w nowej lokalizacji - Global Expo w Warszawie (Modlińska 6D). Na terenie dawnej fabryki FSO na pasjonatów motoryzacji

czytaj więcej...

67 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO

Zapraszamy wszystkich entuzjastów oraz sympatyków FSO na coroczną imprezę z okazji rozpoczęcia produkcji aut na warszawskim Żeraniu.

czytaj więcej...

Autonostalgia 2012

1-3 Czerwca w centrum Targowo-Kongresowym MT Polska odbyła się druga edycji targów zabytkowej motoryzacji Autonostalgia 2012. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej...

Fotorelacja: XXI Ogólnopolski Zlot FSOAK Toruń 2011

Za nami kolejny udany zlot! Tym razem miejscem na nasze spotkanie był Camping Tramp w Toruniu. Organizatorem zlotu był Czeczun i trzeba mu pogratulować bardzo dobrej organizacji. Pogoda w większości

czytaj więcej...

Fotorelacja: XXI Ogólnopolski Zlot FSOAK Toruń 2011

Za nami kolejny udany zlot! Tym razem miejscem na nasze spotkanie był Camping Tramp w Toruniu. Organizatorem zlotu był Czeczun i trzeba mu pogratulować bardzo dobrej organizacji. Pogoda w większości

czytaj więcej...
http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/366084AN2019.jpg http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/406522zt_wydarzenia.jpg http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/7313571.jpg http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/657332P6016394.JPG http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/631852P8144833.JPG http://fsoautoklub.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/610169P8144837.JPG
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40-lecie rekordu Polskiego Fiata 125
Wpisany przez Camaro   
sobota, 23 lutego 2013


Rok 2013 jest czasem wielu jubileuszy dla polskiej motoryzacji. Największe wydarzenie, które wypromowało nasz rodzimy przemysł motoryzacyjny na świecie miało miejsce 40 lat temu. Już 15 czerwca przypada rocznica startu do niezwykłej próby pobicia trzech światowych rekordów prędkości w jeździe długodystansowej przez Polskiego Fiata 125, nie musimy dodawać, że udanej! Znani i cenieni kierowcy: Sobiesław Zasada, Andrzej Jaroszewicz, Robert Mucha, Jerzy Dobrzański, Marek Varisella, Ryszard Nowicki, Andrzej Aromiński i Franciszek Postawka osiągnęli wysokie, również jak na dzisiejsze czasy prędkości średnie oscylujące wokół 138 km/h na dystansach 25 000 km, 25 000 mil i 50 000 km.
Jubileusz tego startu obchodzić będziemy wspólnie, 15 czerwca, dokładnie tam gdzie miały miejsce zmagania polskich kierowców, czyli we Wrocławiu. Organizacji tego wydarzenia podjęła się Fundacja Otwartego Muzeum Techniki (www.fomt.pl). Nasze stowarzyszenie wspiera tę inicjatywę ofiarowując współpracę merytoryczną oraz fizyczną pomoc w przedsięwzięciu. Pragniemy aby przygotowywane wydarzenie było efektem współpracy wszystkich hobbystów i klubowiczów, niezależnie od barw i rodzaju organizacji. Święto Polskiego Fiata, naszego hobby, jest przecież świetną okazją do spotkania i rozwoju wspólnych zainteresowań. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Jubileuszu 40-lecia www.rekordfiata.org oraz śledzenia profilu na FB (www.facebook.org/RekordFiata).